Купівля нових меблів приносить радість, але іноді навіть запах нових стільців та столів може зіпсувати настрій. Запах безпосередньо залежить від того, з яких матеріалів були виготовлені меблі. Розберімося, чому з'являється запах, як його позбутися, які є засоби для виведення неприємного запаху меблів в Печерську.
Причина неприємного запаху, як з'являється і що робити
Неприємний запах меблів може виявлятися через технологію виробництва. Найчастіше використовується метод мокрого пресування деревини, звідси і запах компонентів, що використовуються при виготовленні. Запах лаку, фарби або шкіри не становить небезпеки для здоров'я людини та домашніх вихованців. Але щоб його не було необхідно якомога раніше зайнятися цим питанням.
Щоб видалити запах від нових меблів, потрібно спочатку перевірити наявність сколів і полірованих торців. Також важливо, щоб була захисна кромка у зрізах. Це запобігає випаровуванню з поверхні матеріалу з якого вироблялися меблі для дому чи офісу.
Збирати нові меблі слід з відчиненими вікнами, щоб швидко провітрити приміщення. Далі потрібно протирати поверхні меблів у кімнаті ганчіркою, змоченою у розчині морської солі, що допоможе стримати неприємні запахи. Також потрібно пропилососити м'яку частину меблів і регулярно проводити процедуру провітрювання та прибирання у приміщенні, що допоможе швидко вивітрити запах.
Народні методи для позбавлення неприємного запаху
Є багато народних засобів, які допомагають позбутися неприємних запахів меблів. Якщо знати які є, то можна підібрати найкраще рішення. Наприклад, пакетики з чорним чаєм можна розкласти в шафках, диванах, кріслах або під ними та залишити їх там на кілька днів, після чого пакетики змінюють.
Також можна розставити мішечки із сіллю у проблемних місцях, а потім протерти меблі розчином лимонного соку або оцту, для чого їх розводять з водою 1:4. Цедра цитрусових, особливо апельсинові кірки, відмінно поглинають неприємні запахи і їх необхідно так само розкласти в шафах, на полицях, навколо меблів і дочекатися позитивного результату. Кавові зерна та шматочки лимона також допоможуть позбутися неприємного запаху.
Запах харчових продуктів при смаженні або варінні можна усунути, посипавши поверхню харчовою содою, нашатирним спиртом, тирсою. Краще залишити абсорбент на ніч, а вранці прибрати.
Запах сигаретного диму усувається розчином оцту. Запах цвілі можна прибрати парогенератором та просушуванням на сонці. Запах сечі видаляється оцтом, перекисом водню, содою та милом.
Часто домашні методи можуть бути ефективними при очищенні м'яких меблів від запаху, але в деяких випадках вони безсилі, наприклад, старі запахи важко очистити. Крім того, змішування запахів може призвести до появи стійкого запаху, який можуть посилити народні методи.
Домашні методи чищення м'яких меблів можуть бути не ефективними, якщо запах давно в'ївся в структуру обшивного волокна. Крім того, деякі запахи, поєднуючись один з одним, можуть посилюватися при використанні народних засобів. Проблеми можуть виникнути також через делікатну оббивку меблів, які потребують обережного підходу. Варто пам'ятати, що не завжди домашні методи можуть виявитися ефективними.
Як прибрати запах з м'яких меблів, використовуючи професійну допомогу?
Зберегти диван від неприємних запахів допоможе професійне чищення м'яких меблів фахівцями нашої клінінгової компанії. Така послуга допоможе вирішити багато проблем. Основні переваги такої допомоги - це гіпоалергенні сертифіковані засоби для чищення, передове обладнання та методики, доступність і досвід. Фахівці здатні виконати очищення м'яких меблів вдома швидко та ефективно.